Alanya


Stejně jako Antalya se i Alanya může pyšnit nekonečnými plážemi s jemným bílým pískem. Co ale určitě nikde jinde, než v Alanyi nenajdete, je obrovský útes se seldžúckou pevností přímo u nejkrásnější Kleopatřiny pláže. Král Marcus Antonius ji zde vybudoval pro samotnou Kleopatru již ve starověku. Je možné si na pevnost udělat i výlet, shlédnout tamější jeskyně a poté s lodí plout na otevřené moře, kde se můžete i vykoupat. 

Nejkrásnější pohled na pevnost je však v noci, kdy je osvícen každý cíp její hradby. Noční život v Alanyi je opravdu rušný. Přímo v centru se nachází obrovské tržiště s nespočtem stánků. Oblečení, kabelky, boty a brýle těch nejdražších značek, samozřejmě všechno padělky. Pokud se rozhodnete nějaké korunky za oblečení utratit, určitě nezapomeňte smlouvat. U některých kousků je možné, že usmlouváte až desítky euro, jinak je zde samozřejmě možné platit i tureckou lirou nebo americkými dolary. 

Ne nadarmo daroval král Antonius Kleopatře tuto nádhernou část země jako svatební dar. A na co určitě nesmíme zapomenout jsou přístavy. Těch je v Alanyi nespočetně a výlet lodí na širé moře by si neměl nechat ujít opravdu nikdo. Skály, jeskyně a pláže na které se jinak nedostanete, to vše vám tyto výlety nabízejí a z vlastní zkušenosti je mohu jen doporučit.