Počasí v Turecku


Pokud nejsme milovníci extrémních veder, je doporučováno cestovat do Turecka před a nebo po letním období. 
Jestli se přesto rozhodneme navštívit Turecko v létě, měli bychom být pečlivě vybaveni krémem na opalování a slunečními brýlemi. Klima se v tomto období může v různých destinacích dost lišit. 

U Středozemního moře bychom měli spíše počítat s větší vlhkostí vzduchu. Moře nás na těchto plážích také moc neochladí a vítr skoro nezafouká.  

Naopak u Egejského moře je to jinak. Teploty jsou sice podobné, ale fouká zde příjemný vítr a moře je krásně osvěžující. Počasí má zde tendenci se i v letním období měnit a ani občasný déšť by nás neměl překvapit. 

Velmi příjemné počasí se drží skoro celý rok v největším městě Turecka, Istanbulu. Slunce tu svítí skoro po celý rok a s deštěm se tu opravdu setkáme jen zřídka. 

No a pokud vás nezaujala ani jedna z těchto destinací a rozhodli jste se cestovat na sever Turecka, tedy k Černému moři, zde je počasí asi nejvíce nespolehlivé. Setkáte se zde s větrem poněkud častěji a také přeháňky jsou zde na denním pořádku. Velmi nepříjemnou situací bývá obzvláště, když venku krásně svítí slunce a najednou začne pršet. Vlhkost vzduchu se potom nadměrně zvýší a někomu se může špatně dýchat. 

Obecně se teploty v Turecku v zimě pohybují okolo 0º C a můžeme očekávat častější přeháňky. V létě se teploty pohybují kolem 30º C, avšak u Středozemního moře to může být až od 10º více.

Počasí v Turecku - vyberte si město

Adresa URL se specifikací gadgetu nebyla nalezena