Ubytování


Celkově je Turecko s ubytováním na velmi dobré úrovni. Přesto se říká, že pokud se člověk nechce setkat a nečistotou na pokojích a se špatnou stravou, neměl by volit pod tři hvězdičky

Pokud jste se rozhodli procestovat více části Turecka, je určitě lepší si hotel na určité lokalitě hledat přes den, protože večer už bývá plno. Snažte se také vyhnout pověstným hotelovým naháněčům. V Turecku je celkově velký výběr typů ubytování a velké cenové rozdíly, většina turistů však stále volí klasiku-hotel s vlastním bazénem a pláž, co by kamenem dohodil. 

HOTELY 

Jak už bylo zmíněno, nejnižší kategorie hotelů se řadí do dvou hvězdičkových, které většinou bývají bez klimatizace, což může být problém v letním období. Ve tří a více hvězdičkových hotelech už nám Turecko nabízí vlastní bazén v komplexu, v některých hotelech i lehátka a slunečníky na pláž zdarma a samozřejmostí bývá zapůjčení klíče na hotelové recepci od trezoru. Dejte si ale pozor, ve velké většině těchto hotelů je přísný zákaz donášení jídla na pokoj. 
Pokud jste milovníky přepychu a luxusu, Turecko vás v tomto ohledu určitě také nezklame. 

PENZIONY 

Bydlení v penzionech je doporučeno spíše mladým lidem, kteří jsou méně nároční a dokáží se uskromnit. Obzvlášť se tento způsob ubytování vyplatí, pokud se rozhodneme po Turecku cestovat a nestrávit celou dovolenou na jednom místě. Když potom budete hledat ubytování přímo na místě, je zde možnost ho sehnat až za 200 Kč za noc. 

KEMPY

Kempinková centra nalezneme v Turecku hlavně na západě, kde se nachází největší počet turistů, ale jsou i na východě. Úroveň se zde také liší podle výběru, můžeme se setkat s velice dobrým vybavením až po jednoduché lesní stany.