Zájezdy do TureckaLETECKY

Asi nejlepší a nejvýhodnější způsob, jak cestovat do Turecka, je letecky. Pokud preferujete komfort a cestujete s cestovní kanceláří, máte výběr letenek i s celým zájezdem. Let trvá průměrně 3 hodiny, záleží na tom, do jaké destinace směřujete. 

Pokud se však rozhodnete cestovat na vlastní pěst, jsou tu také nízkonákladové letecké společnosti, které vám sice při letu nezajistí občerstvení, za to určitě ušetříte. 

AUTEM

Pokud se rozhodnete k tomuto způsobu dopravy, určitě s sebou nesmíte zapomenout dokumenty, jako je mezinárodní řidičský průkaz, technický průkaz a doklad o zaplacení povinného ručení. Určitě se také vyplatí natankovat plnou nádrž někde před tureckými hranicemi, protože ceny pohonných hmot jsou v Turecku opravdu vysoké. Nejvýhodnější cesta vere přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Černou Horu a Bulharsko, přičemž má průměrně 1700 km. Při přejezdu hranic je vozidlo zapsáno do pasu řidiče a bez něj pak nesmí zemi opustit. 

AUTOBUSEM

Také je možno využít autobusovou dopravu, bývá zde ale problém přestupu v Bulharsku. Pravidelné spoje z Prahy do Istanbulu zajišťovala loni třeba společnost Eurotours.