Zajímavosti


TURECKÉ LÁZNĚ 

Tento způsob relaxace, turecky nazvaný Hammam, je v Tureckou nejoblíbenější a říká se, že kdo ho nenavštívil, nebyl ani v Turecku. 
Je to velice speciální rituál, který si užívali i sultáni v odvěkých dobách. Lázně se většinou nachází ve velké kruhové místnosti, celé z mramoru, která je obklopena obloukovými sloupy. Uprostřed je obrovský mramorový kámen, kde strávíte celé lázně. Potom už jen relaxujete při masážích a pěnových koupelích. Mnozí znalci tvrdí, že turecké lázně patří mezi ty nejlepší a nejúčinnější.          
 

PAMUKKALE 

Jednoznačně nejoblíbenější destinací je v Turecku Pamukkale, jinak také Bavlněný zámek. Toto úžasné místo vzniká už několik tisíciletí díky mineralizované vodě. Je to sice od většiny oblíbených turistických destinací dost vzdálené, navštívit Pamukkale však stojí za to. Dole před tímto zámkem zaplatíme vstup a můžeme bosýma nohama stupat vzhůru, zatím co nám mezi prsty protéká osvěžující voda stékající ze skály. Na úplném vrcholu Pammukale se nacházejí nádherné termální lázně, kde se pod vodou nachází například kousky řeckých sloupů a slavných soch.